מדינת ישראל נשענת במשך שנים על גבי מספר יסודות, החל מכלכלה עצמאית וחזקה ועד לצבא מאומן הנמצא תחת חוק שירות חובה. אך לא פעם חלק מהחיילים אשר מבקשים לתרום מיכולתם ומזמנם הפרטי, מגיעים עם סיפורים מורכבים כמו חיילים בודדים שעבור חלקם הבית בו גדלו הוא חוץ לארץ ושם הותירו את המשפחה. ואילו בעבור חלק אין כל קשר או מושג של משפחה, ללא כל ייעוץ ותמיכה בשנות ההתבגרות ובטח ללא בית חם או מקום לעשות בו כביסה. לכן בכדי לחזק את יסודות החברה הישראלית, חשוב לשמור ולטפח גם את החיילים הבודדים המשרתים בכלל החיילות בצה"ל. 

הכר את החייל הבודד

לא רבים מאיתנו מכירים את המושג חיילים בודדים, שכן מושג זה תחת הז'רגון הצבאי כולל בתוכו מספר הגדרות כמו שכבר ציינו מעל. בין אם מדובר בחיילים אשר לא מקיימים כל קשר עם הוריהם הביולוגים, חיילים שאינם חיים במדינה, חיילים שלא מקבלים "גב" מההורים בעת הגיוס או חיילים יתומים. ההגדרה הזו מביאה עימה מנעד של פתרונות, אחד מהם הוא פתרון המגורים. 

מרבית החיילים המשוחררים מתגוררים לעיתים בבית החייל באזורים שונים, חלק מצליחים לשכור דירה יחד בעזרת מימון חלקי של הצבא וחלק מוצאים לעצמם משפחות מאמצות עבור סוף השבוע. כמובן שאופי השירות משפיע רבות על היכולת לחזור לבית חם. 

דרכים לתרום

כיום ניתן להעניק תרומה לחיילים בודדים במגוון דרכים, אחת הדרכים למשל מהכנת תבשילים לסוף השבוע או שליחה של חבילות מזון לבסיס, או דאגה בריהוט שכן הצבא דואג לריהוט באופן חלקי ולא פעם קיים חוסר של מכשירי חשמל כמו מקררים או ספות. כמו כן ניתן לאמץ חייל או חיילת לארוחות שישי, לאירוח בסופי שבוע וכמובן בעזרת תרומה בטוחה ומקוונת.