עזרה בהוצאת רישיון נשק

הגשת בקשה לרישיון נשק יכולה להיראות מרתיעה בהתחלה, אבל עם ההדרכה הנכונה, זה לא חייב להיות. מאמר זה יספק מידע מועיל כיצד לגשת לבקשת רישיון נשק, כולל צעדים לנקוט, מסמכים להגשה ועוד.

מהו רישיון אקדח?

רישיון אקדח הוא מסמך משפטי שהונפק על ידי אגף כלי הירייה במשרדי הממשלה, המאפשר לאדם להחזיק או להחזיק נשק חם. הרישיון תקף לשנתיים ויש לחדשו מעת לעת ע׳׳י רענון במטווח. הדרישות לקבלת רישיון נשק בישראל הם עמידה בתבחינים ובתנאי הסף. בנוסף, לרוב נדרשת בדיקת רקע פלילי לפני שניתן יהיה להנפיק רישיון אקדח. על מנת לקבל רישיון נשק, על המבקשים להגיש בקשה רשמית לאגף כלי הירייה. בקשה זו צריכה לכלול את כל המידע האישי הרלוונטי, כגון שם, כתובת, תאריך לידה. בנוסף, על הבקשה לכלול את כל המסמכים הרלוונטיים, כגון תעודה מזהה תקפה עם תמונה והוכחת תושבות, הכשרה מיוחדת או תצהיר. לאחר קבלת הבקשה ואישורה, על המבקש להשתתף בריאיון ולאחריו במטווח. בתום הבחינה יונפק למבקש רישיון אקדח (אישור מותנה).

הגשת בקשה לרישיון נשק יכולה להיראות מאיימת בהתחלה, אבל עם הדרכה נכונה, זה לא חייב להיות. הבנת ההליך המשפטי והתקנות היא המפתח לקבלת רישיון נשק. עם המידע הנכון והניירת הדרושה, מועמדים יכולים לקבל בקלות רישיון אקדח וזכות להחזיק או להחזיק נשק חם.

אקדח מעשן

דרישות זכאות

על מנת להיות זכאים לרישיון נשק, על המועמדים לעמוד בתבחינים ותנאי הסף ביחד.
מי שעמד בכל תנאי הסף עשוי להיות זכאי לנשק אפילו עם תבחין אחד מבין הרשימה.

דרישות סף לקבלת רישיון:
– אזרח או תושב קבע, ובלבד ששהה בישראל באופן רציף במשך שלוש השנים האחרונות לפחות עובר להגשת הבקשה.
– בעל שליטה בסיסית בשפה העברית
– אזרח ישראל או תושב קבע שסיים שירות לאומי או שירות אזרחי בישראל של שנתיים: 21 שנים. אזרח ישראל שלא שירת כאמור: 27 שנים. תושב קבע שאינו אזרח ישראל שלא שירת כאמור: 45 שנים.
– הצהרת בריאות החתומה על ידי המבקש ועל ידי רופא
– עמידה בדרישות ההכשרה הנדרשות.

תבחינים לקבלת רישיון פרטי :

מגורים ביישוב זכאי, עיסוק ביישוב זכאי, מורה דרך, חקלאי מוכר, הובלת חומרי נפץ, שירות בכוחות הביטחון (קצינים ונגדים, רובאי 07 או 08 ושירות כלוחם ביחידה מיוחדת), שירות במשטרת ישראל, הכשרה ייחודית (רשות שדות התעופה, בשב"כ ובמלמ"ב), המלצה פרטנית של משטרת ישראל, קצין ביטחון בגוף מוכר, כבאי, עובדים ומתנדבים בגופי הצלה (מד"א,זק"א,איחוד הצלה ורגע של אמת זק"א), מדריך ירי ספורטאי – יורה פעיל, ציד, צרכים וטרינריים, מדביר, ורישיון למטרת אחזקת כלי נשק כמזכרת.

**ללא עמידה באחד לפחות מבין תבחינים אלו, לא ניתן לקבל רישיון לאקדח**
 

הגשת בקשה לרישיון נשק עשויה להיראות מכריעה בהתחלה, אך עם ההדרכה הנכונה, זה יכול להיות תהליך פשוט ופשוט. אםאתה מעוניינ/ת בליווי מקצועי ועזרה בהוצאת רישיון נשק כדי להגיש בקשה תוכלו להיכנס לאתר של איזי לייסנס משרד המתמחה בליווי וייעוץ למטרת הוצאת רישיון נשק

באותו נושא

שפתו את המאמר

דילוג לתוכן