1. מהו נוטריון ציבורי?

נוטריון הוא אדם אשר הוזמן על ידי הממשלה לחזות בחתימות, לשאת שבועות ולקבל הודות.

תפקידו הנפוץ ביותר של הנוטריון הוא לאשר כי מסמך אותנטי. הנוטריון יכול לשמש גם כעד צד ג' במקום עורך דין או נציג משפטי אחר.
עבור עוד מידע בתחום של כמה רחוק צריך לסוע למצא נוטריון עליך לבקר ב- rehovot-notary.com

נוטריונים זמינים בדרך כלל בבנקים, במשרדי עורכי דין ובעסקים אחרים המספקים שירותים לציבור. נוטריונים עשויים להיות זמינים גם דרך משרדי ממשלה מסוימים או באינטרנט.

נוטריונים הם פקידי ציבור המורשים להעיד ולהעיד על מקוריותן של חתימות, לנהל שבועות והצהרות, להצהיר, לאשר מסמכים לשימוש בהליכים משפטיים ולבצע תפקידים רשמיים אחרים.

נוטריונים בדרך כלל אינם עורכי דין או שופטים. נוטריונים יכולים להיות עורכי דין או שופטים, אך הם חייבים להיות מוסמכים כנוטריון קודם.

מה אתה צריך לדעת על אישור נוטריון

הנוטריון יהיה זה שיאשר את המסמך שלכם, לכן חשוב למצוא את הנוטריון המתאים. נוטריונים נמצאים לרוב בבנקים, במשרדי ממשלה ובמשרדי עורכי דין.

נוטריונים חשובים מסיבות רבות. הם יכולים לעשות הכל, החל מאישור חתימות ועד לחתימה על מסמכים. הם יכולים לעזור לך גם בעניינים משפטיים אחרים כגון עריכת צוואות או הגשת תביעות.

תהליך הפיכתו לנוטריון ארוך ומייגע. אתה צריך לעבור מבחן, שניתן להיבחן באופן מקוון או באופן אישי, ואז אתה צריך להגיש בקשה לאישור נוטריון מהמדינה שלך. לאחר שתאושר, אתה נדרש לקבל חותם רשמי.

נוטריון הוא אדם שיש לו סמכות לחזות בחתימות ולאשר מסמכים כאותנטיים. אדם זה מבטיח שהחותם על המסמך הוא אכן מי שהוא אומר שהוא, שהוא חותם מרצונו ושהוא מבין על מה הוא חותם. חותם נוטריון מאשר את אמיתות המסמך בכך שהוא מאפשר לאף אחד אחר מלבד החותם על המסמך לשנות את תוכנו לאחר חתימתו.

3. על אילו סוגי מסמכים ניתן לחתום בעזרת נוטריון?

נוטריון הוא פקיד שיכול לספק עותק מאושר של מסמך, לאמת את זהות החותמים על מסמכים ולבצע תפקידים אחרים בהתאם לתחום השיפוט.

על מנת למצוא נוטריונים, תצטרך להיכנס לאתר מזכיר המדינה שלך. תוכל למצוא את כל הנוטריונים במדינתך. משם תוכל לחפש לפי עיר או מיקוד ולקבל רשימה של כל הנוטריונים באזור זה.

בעבר נדרש נוטריון לחזות בחתימות על מסמכים ולספק אישור שהמסמך נחתם בפניהם. בימים אלה הם גם נקראים לוודא שאדם הוא מי שהם אומרים שהוא ושהחתימה שלו אותנטית.

נוטריון יכול לחזות בחתימות על מסמכים כגון צוואות, נאמנויות, שטרות, ייפויי כוח ומסמכים משפטיים נוספים. הם יכולים גם לאמת את האותנטיות של חתימתו של אדם על ידי השוואתה לרישיון הנהיגה או הדרכון שלו.