הלוואות מיידיות יכולות להוות גלגל הצלה משמעותי, במקרים בהם אתם נאלצים להתמודד עם הוצאות בלתי צפויות או מצבי חירום. עם זאת, חשוב לקחת אותן בצורה מחושבת ואחראית, על מנת להימנע מהסתבכות כלכלית בהמשך.

צריכים הלוואה מיידית למטרה כלשהי? הנה כמה טיפים וטריקים שיעזרו לכם לקחת ולהשתמש בכסף בצורה זהירה ונכונה.

קחו רק את הסכום שאתם צריכים

זה יכול להיות מפתה ללוות יותר ממה שאתם צריכים, אבל זה גם עלול להוביל אתכם למעגל של חובות ולהקשות על החזר ההלוואה. בקשו וקבלו רק בדיוק את מה שאתם צריכים כדי לכסות את ההוצאות המיידיות שלכם, ונסו לשמור על סכום ההלוואה קטן ככל האפשר.

חפשו את הריבית הכי משתלמת

מלווים שונים (בנקאיים וחוץ בנקאיים) עשויים להציע ריביות ותנאים שונים, לכן חשוב להשוות את האפשרויות שלכם ולבחור את האחת המתאימה לכם ולמה שאתם צריכים באותה נקודה. קחו בחשבון כי קל היום לערוך השוואות על ידי כלים דיגיטליים באתרי הבנקים וחברות האשראי. תבחנו לעומק את שיעורי הריבית, העמלות ותנאי ההחזר של כל הלוואה.

חשבו את יכולת ההחזר שלכם

לפני שאתם לוקח הלוואה מיידית, תכננו את התקציב שלכם. עליכם לחשב את יכולת ההחזר שלכם – כמה אתם יכולים (וצריכים) להרשות לעצמכם להחזיר בכל חודש.

בשביל זה, אתם צריכים לבדוק בדיוק כמה כסף אתם מכניסים ומוציאים בכל חודש. תזכרו, לאחר שאתם מבררים מהי ההכנסה הפנויה שלכם, להשאיר חלק ממנה להוצאות אחרות שעשויות לצוץ. על ידי חישובים אלה, תוכלו לקבל החלטה מושכלת ולהבטיח שאתם לא לוקחים על עצמכם חוב גדול מדי.

החזירו את ההלוואה בהקדם האפשרי

ככל שתקבעו תקופה יותר ארוכה, תצטרכו לשלם החזר כללי גבוה יותר. כמובן שבתחילה כדאי להתאים את אורך ההלוואה, בצורה שתאפשר לכם להחזיר סכומים שעומדים ביכולת ההחזר שלכם, אך בהמשך אולי מצבכם ישתנה.

חשוב לוודא מראש האם קיימת עמלת פירעון מוקדם, ואם כן באיזה גובה. בהתאם לכך, במידה וזה יתאפשר לכם – תחזירו את ההלוואה יותר מוקדם ממה שהוגדר.

הימנעו מגלגול ההלוואה

גלגול הלוואה פירושו לקיחת הלוואה חדשה כדי לשלם על הקיימת. פעולה כזו עלולה לגרום במהירות לצרה צרורה ולהקשות עליכם עוד יותר. במקום זאת, התמקדו בהחזר ההלוואה בהקדם האפשרי, ושקלו אפשרויות אחרות, כגון מחזור הלוואה, אם אתם מתקשים לעמוד בהחזרים הנוכחיים.

השתמשו בהלוואה למטרה המיועדת לה

הלוואות מיידיות נועדו לצרכים מיידים, לכן חשוב להשתמש בהלוואה שאתם לוקחים למטרה שהגדרתם. אל תתפתו להשתמש בה לרכישה גדולה שאינה קשורה. למעשה, זה מחזיר אותנו לטיפ הראשון: לוקחים אך ורק את הסכום שצריכים ומשתמשים בו בחוכמה.

בעזרת הטיפים שנתנו לכם כאן, הלוואה מיידית תוכל לספק לכם את מה שאתם צריכים ללא השלכות שליליות. זכרו לקרוא תמיד את התנאים וההגבלות של כל הלוואה לפני שאתם חותמים.

 

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."