פיאצה נבונה היא אחת הכיכרות היפות והחיות ביותר ברומא, איטליה. זהו מרכז היסוד בארכיטקטורת הניצחון המרהיבה של הבארוק, הכוללת מזרקות וארבעה נהרות.

פיאצה נאבונה המוארכת היא אחת הכיכרות היפות והמפורסמות ביותר במרכז רומא. הוא נבנה במאה ה -1 לספירה באתר אצטדיון דומיטיאן. הכיכר נבנתה באותו אתר כמו האצטדיון העתיק במאה ה -17, מה שמסביר את צורתו.

לאחת הכיכרות המפורסמות ביותר של רומא

פיאצה נבונאס, יש היסטוריה ארוכה ואירועית. הוא שימש כזירה ציבורית למשחקים ציבוריים, מקום מפגש עבור המקומיים וביתו של שוק גדול בעיר וכיום הוא פארק מים בקמפו בסופי שבוע ובימי קיץ מהמאה ה -17 ועד המאה ה -19. פיאצה דל פופולו קוראת את שמה מהפומלות של כנסיית סנטה מריה דל פופולו שבפינה הצפון-מזרחית של הכיכר.

כיום

אחת הכיכרות המפורסמות ביותר של רומא, פיאצה נבונאס, ידועה ביופיה, כולל שלוש מזרקות בארוק מפוארות בקצה, המקום המושלם לשבת ולאכול מנה נדיבה של ג'לטו ברומא. רומא היא עיר של אנדרטאות היסטוריות, כנסיות, גנים ומונומנטים אחרים, וכיכרותיה הרבות היפות הפכו למקומות לאירועים פוליטיים, קונצרטים ומופעים, כמו גם רגעים חשובים בחיי החברה בעיר. בקמפו דה פיורי נמצא השוק הפתוח הפופולרי ביותר ברומא, שראשיתו בימי הביניים.

המיקום של פיאצה דל פופולו אולי הופך את הכיכר המפורסמת ביותר ברומא למקום פופולרי לקונצרטים ומופעים

המאפיין של הכיכר הוא הכנסיות התאומות בצד אחד של הכיכר, אובליסק פלמיניו באמצע, מזרקת נפטון בקצה אחד וסדרת מדרגות המובילות לגבעת פינסיאן בקצה השני.

רבים יודעים שכיכר זו

היא הכיכר האלגנטית ביותר ברומא והיא מוקפת באחד מאזורי הקניות החשובים בעיר. המרחב הפתוח שמוביל לשם מהווה נקודת מפגש חשובה עבור מבקרים רבים בדרכם לרומא. לפני שתראו משהו אחר, התבוננו בכיכר מול כמה מהבניינים הפחות מפורסמים בפיאצה.

כיום פיאצה נבונה היא מדרחוב נפלא, בו רבים מהמקומיים מטיילים בערב. בתי קפה, מסעדות וברים רבים מקיפים את הכיכר, מה שהופך אותה לעצירה אידיאלית ביום ובלילה.

הכיכר ממוקמת בוותיקן

מול בזיליקת פטרוס הקדוש בכנסייה הגדולה בעולם והסמל של מדינת הלאום הזעירה עצמה. מפורסמת במדרגות הספרדיות, כיכר ספאניה, כיכר בספרד, היא אחת הכיכרות האיקוניות ביותר ברומא. הוא נקרא על שם שגרירות ספרד ברומא, פאלאצו ספאניה, שעמד באותו מקום מאז המאה ה -17.

פיאצה די ספאניה או כיכר ספרד נמצאת במרכז פונטנה דלה ברקצ'ה, שנוצרה על ידי ברניני ובנו. בנוסף לכיכרות הקטנות והיפות האלה בסנטרו סטוריקו, יש גם פיאצה די פסקינו, שהיא עוד תכונה משעשעת של רומא ופסליה המדברים.

הכיכר הגדולה עצמה ממוקמת במרכז רומא על גבעת הקווירינל

אחת משבע הגבעות של רומא. במרכזו שניים מהמזרקות המפורסמות ביותר, פונטנה דל טריטונה משנת 1642 וממשק ה- API של פונטנה דלה משנת 1644. שניהם נוצרו בין השנים 1598 – 1680 על ידי הפסל ג'יאן לורנצו ברניני. פיאצה נבונה מפורסמת בזכות יצירת המופת של ברניני, מזרקת ארבעת הנהרות, אך בשני קצוות הכיכר ישנן שתי מזרקות נוספות: פונטאנה דל מורו ופונטנה דל נטונו.

הפנתיאון

שהוסב בשנת 609 לספירה לכנסיה נוצרית, הוא אחד המונומנטים הייחודיים והיפים ביותר ברומא ואחד המונומנטים הרומיים השמורים ביותר בעולם. כמו הפנתיאון, הכיכר כוללת מזרקות נפלאות ואבני אבנים איקוניות, ומרכז העיר רומא ידוע במגוון בתי קפה ומסעדות חיצוניות, מה שהופך אותה לאחת הפופולריות בקרב המבקרים והמקומיים. פיאצה סן פייטרו היא הכיכר הגדולה ביותר מחוץ לבזיליקת פטרוס הקדוש ואחת מרומא והכיכרות היפות בעולם. ככיכר מרכזית, זהו גם אחד המקומות הטובים ביותר לבקר ברומא.

יש גם נוף עוצר נשימה של הפורום הרומי בחלק האחורי של הכיכר בלילה

אזור טרסטוורה הוא רובע היסטורי מהנה ברומא ונקודה יפה ששווה לפחות כמה ביקורים. כנסיית סנטה מריה בשכונה היא אחת היפות ברומא וגם אחד המקומות הטובים ביותר לראות את הפסיפסים של העיר.

פנה לפיאצה ונציה כדי לבקר בכמה מהאתרים ההיסטוריים המדהימים ביותר ברומא. התחל את המסע שלך לרומא ולקח אותך מהפנתיאון (פיאצה נבונה) לוותיקן, לקולוסיאום, לפורום הרומי ולפיאצה ספניה.

בהתערבותי הקודמת הסברתי לך את הסיבות לביקור ברומא, איטליה. נתתי גם טיפים כיצד לשרוד כגולה ברומא והמזרקות היפות שהופכות את רומא לעיר כל כך מפורסמת. זה אחד מאותם המקומות שלעולם לא כדאי לך לדלג עליהם בעת ביקור ברומא.

פיאצה דל קמפידוליו נקראת גם כיכר הקפיטולינה והיא נמצאת על גבעת הקפיטולינה, אחת משבע הגבעות המפורסמות של רומא. פיאצה דלה רוטונדה לא אמורה להיעדר מרשימת הכיכרות היפות ביותר ברומא.